понедельник, 25 октября 2021 г.

E-ITSPEA 8: IT proff...?

    Mulle tundub, et peamine omadus, mis eristab professionaali ja meistrit, on tööpõhimõte. Ma selgitan nüüd. Kui rääkida professionaalist, siis kujutan kohe ette inimest, kellel on selged reeglid. Kui ta eelistab üksi töötada, ei tööta ta kunagi meeskonnas, sest üksindus koondab teda. Kui ta nädalavahetustel ei tööta, mängib ta alati pühapäeval golfi, sest puhkus on nädala lahutamatu osa. Need põhimõtted võimaldavad tal saavutada kõige tõhusama tulemuse. Üldiselt teeb professionaal kõike süstemaatiliselt, mis aitab tööd kiiresti ja tõhusalt teha.

    Seevastu meister võib kiidelda oma töö teostuse elegantsusega, mille puhul saab põhimõtted tahaplaanile jätta, sest esteetika on meistri jaoks oluline.

понедельник, 18 октября 2021 г.

E-ITSPEA 7: Arvutid ja paragrahvid IIː litsentsid ja autoriõigus

    GNU projekti eesmärk on anda kõigile kasutajatele vabadus GNU tarkvara ümber levitada ja muuta.  Kui vahendaja suudaks vabadust hoida, võib meie tarkvaral olla „palju kasutajaid”, kuid see ei anna neile vabadust.  Nii et GNU avalikuks kuulutamise asemel oleme copyleft.  See nõuab, et igaüks, kes levitab programmi koos muudatustega või ilma, annaks tulevikus õiguse seda kopeerida ja muuta.  Copyleft tagab igale kasutajale vabaduse.


    Copyleft loob ka teistele programmeerijatele stiimuli tasuta tarkvara täiendada.  Ainuüksi sel põhjusel eksisteerib oluline tasuta tarkvara nagu GNU C ++ kompilaator.

     Copyleft aitab ka programmeerijatel, kes soovivad tasuta tarkvara täiustada, saada selleks luba. 




воскресенье, 10 октября 2021 г.

E-ITSPEA 6: Arvutid ja paragrahvid Iː tants intellektuaalomandi ümber

 


    Eeldan, et tasuta proovide võtmise õigus ja teie autoriõiguse reeglite registreerimine viie aasta pärast on suurepärane kombinatsioon.  Lihtsalt nimetage inimene, kes pole kunagi mõne remixit või proovi kuulnud ega ole seda nautinud.  Kuna artikkel kirjutati 2011. aastal, oli suurim tasuta remikside allikas Youtube, mis pole tegelikult käepärane.  Sellel muusika redigeerimise piirangul oli vist teismelistele tõsine mõju.  Kujutage vaid ette kogu loovust, mida saaks tasuta toimetamisega teha.


    Kuid tänapäeval on meil olukord pisut erinev.  Kuulsad autorid on oma fännidele avatud.  Iga inimene saab teha hämmastava remiksi ja panna SoundCloudi teeki, kus igaüks saab seda nautida.


    Olukord on palju pehmemaks muutunud ja puudutab mitte ainult muusikavaldkonda, vaid ka teisi teabeallikaid.





понедельник, 4 октября 2021 г.

E-ITSPEA 5: Tarzan suurlinnas: võrgusuhtluse eripäradest

 

    Ma arvan, et “Jaga oma teadmisi” reegel on minu lemmik. Asi on selles, et just see põhimõte lubas mul IT -valdkonda tulla.  Aastal 2017 istusin majas ja guugeldasin tuleviku ameteid.  Pole üllatav, et enamasti olid programmeerimisega seotud tööd.  Avades YouTube'i ja sisestades midagi sellist, nagu "kuidas saada programmeerijaks", sukeldusin maailma, millest ma isegi ei teadnud.  Tuhanded, isegi sajad tuhanded teoreetilised ja praktilised videod mis tahes IT -tehnoloogia jaoks. 

    Inimesed on valmis jagama oma oskusi, et teid paremaks muuta.  Nüüd on muidugi palju sisu tasuliseks muudetud, kuid sellegipoolest on tasuta sisul ikkagi kvaliteet.  Pärast 14 videot html -is ja css -is proovisin lõpuks oma esimest kohutavat saiti.  Täna õpetan React.js ja Django.  Seda kõike tänu väga YouTube'i programmeerijatele.




E-ITSPEA 13: Teistmoodi IT

     Mulle tundub, et meie ajal on iga erilise liikumispuudega inimese jaoks õige lahendus, olgu ta siis pime või puudega. Küll aga tahaksin...